Od pierwszych dni życia jaki pokarm jest najlepszy dla małych dzieci?

Od pierwszych dni życia jaki pokarm jest najlepszy dla małych dzieci? Oczywiście, że mleko matki, które posiada najwięcej wartościowych składników dla układu pokarmowego naszego dziecka. Pokarm pochodzący z piersi jest zalecany od pierwszych chwil życia. Dzięki oksytocynie znajdującej się w organizmie matki, gruczoły mlekowe zaczynają produkcję takiego pokarmu już nawet przed porodem. Zdarza się tak u większości matek. Jednak, niestety nie każda mama ma to szczęście, żeby karmić swojego malucha takim mlekiem z własnej piersi. Co można robić w takim momencie?

Wartościowy zamiennik

W takim momencie, kiedy nie mamy dostępu do naturalnego mleka z piersi, możemy jak najbardziej postawić na mleko modyfikowane. Taki rodzaj mleka to wartościowy zamiennik na który zawsze można postawić, jeżeli ma się problem z dostępem do naturalnego pokarmu. Wielu lekarzy pediatrów zaleca stosowanie takiego pokarmu, dzięki czemu maluch ma dostęp do wielu wartościowych składników zapewniających im dobry rozwój w przyszłości. Nie można zapominać, że to właśnie od dobrego pokarmu zależy praca układu pokarmowego, w tym jelit. Jak wiadomo, jeżeli jelita naszego dziecka będą dobrze pracować, to dziecko będzie zdrowe i zadowolone. Jeżeli tak nie będzie, to dziecko będzie miało bardzo często kolki. Tak, za pojawianie się kolek odpowiedzialne są jelita, które nieprawidłowo pracują i się zapychają, jeżeli nie zapewnimy im prawidłowej przemiany materii. W takim modyfikowanym mleku znaleźć można błonnik GOS/FOS wpływający w dużej mierze na układ pokarmowy.

Cenne składniki

Nie można jednak zapominać o innych, bardzo cennych składnikach, które wpływają chociażby na funkcję poznawczą oraz na ich mózg. Tak, już od pierwszych dni życia należy zadbać o takie funkcje u tych małych osobników, bowiem w dużej mierze rzutuje to na ich przyszłość. A chyba każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Wapń, witamina D to dwa bardzo ważne składniki, które są koniecznością dla dla prawidłowego rozwoju kości i zębów. W każdym organizmie, również u osób dorosłych musi pojawić się odpowiednia ilość tej witaminy, dzięki czemu nie narazimy się w tak dużej mierze na złamania. Jednak u małych dzieci ta ilość musi być jeszcze większa, w szczególności, że kości są dopiero na etapie wzrastania. Żelazo i jod wspierają układ poznawczy tak małych dzieci. Omega 3, czyli kwasy ala wpływają na mózg i tkankę nerwową naszych dzieci. Omega 3 wspierają prawidłowy rozwój wzroku i mózgu.Dobrze dobrane mleko modyfikowane będzie ogromnym wsparciem dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci (https://www.bee.pl/11271-mleko-modyfikowane).

Food obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com